II OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE O STATUETKI ŚLIMAKA: MIĘDZYNARODOWEJ SIECI MIAST DOBREGO ŻYCIA–CITTASLOW

BURMISTRZ MIASTA I GMINY RYN 

SEKCJA  STRZELECKA  ,,S O K Ó Ł” w RYNIE 

ZAPRASZAJĄ na II  OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE

O STATUETKI  ŚLIMAKA:

MIĘDZYNARODOWEJ SIECI MIAST DOBREGO ŻYCIA – CITTASLOW-

                                     

  1. Cel turnieju : popularyzacja strzelectwa sportowego i rekreacyjnego,

INTEGRACJA  W RAMACH ,, CITTASLOW”, spotkanie towarzyskie

Mieszkańców, Samorządowców i Gości z innych Gmin i Miast.

  1. Organizator:  Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Sekcja Strzelecka ,,Sokół” w Rynie.
  2. Termin i miejsce turnieju: 24.09.2017r  godz. 10.00   Strzelnica Sportowa ,, SOKÓŁ”         m. Canki k. Rynu ( za Rynem  1 km w kierunku Giżycka – w lesie zjazd z drogi w lewo,

zaznaczone będzie żółtą taśmą, od Giżycka w prawo 100 m  za m. Canki).

 

  1. Konkurencje: Karabinek KBKS Brno kal. 22 – 3 strzały próbne, 10 ocenianych

do tarczy z pozycji leżącej,  5 strzałów z pozycji leżącej do biathlonek – cel reaktywny.

Karabin centralnego zapłonu  7.62 x 39 AK 47 ,, Kałach”

     – 3 strzały próbne , 10 ocenianych z pozycji leżącej  – 50 m. tarcza 23p.

Klasyfikacja indywidualna łącznie za wynik z  wszystkich 3 konkurencji.

  1. Konkurencja dodatkowa o medal  strzelca:  ,,Sokole Oko” AK-47 kal. 7,62
  2. Broń i amunicję zabezpiecza organizator zawodów.

Startują zawodnicy  w wieku pow. 16 lat, z opiekunem pełnoletnim  od -14 lat.

 

  1. Osoby funkcyjne

Kierownik Zawodów : Jerzy Dziokan  s. kl. III

Sędzia Główny Zawodów: Jacek Basiński s. kl.II

      Kierownik Biura Obliczeń: Waldemar Büttner s. kl. II,

      Biuro obliczeń: Grzegorz Niezbecki s. kl. III, Jerzy Maruchacz s. kl.III

Amunicyjny: Grzegorz Sawicz s. kl. III.

Kierownik Strzelań :  Grzegorz Sawicz , s.kl.III

 

Sędziowie konkurencji:

KBKS kal. 22 – Marcin Mazur s. kl.III

AK – 47  kal. 7,62 – Grzegorz Sawicz s. kl.III

,,Sokole Oko” AK-47, kal. 7,62 – Marcin Mazur s, kl.III

Sędziowie techniczni: Wojciech Dziokan, Bartosz Słowikowski, Marcin Lenkiewicz,

                                               Sadłowski Paweł , Krzysztof Przeorek                                  

 

  1.   Zabezpieczenie medyczne: ratownik medyczny Krzysztof Przeorek, Tomasz Dziokan
  2. Catering : grill na miejscu

10.Kontakt telefoniczny :  Mirosław Kowalski 604 597 931

  1. Opłata startowa na miejscu -50 zł.

12.Nagrody: I, II, III m. statuetki, IV,V,VI – dyplomy – wręczenie nagród

        podczas podsumowania w Ryńskim Centrum Kultury o godz. 16.00

13.Przepisy bezpieczeństwa zostaną omówione przed zawodami.

 

Podczas zawodów  w trakcie przerwy spotkanie integracyjne

                przy grillu, kawie i herbacie.

 

                                     – organizatorzy  zawodów

Prace gospodarcze na strzelnicy

Na sobotę 26 sierpnia br na godz 9.00 Krzysiek Sekściński zaprasza członków klubu na strzelnicę celem przeprowadzenia robót modernizacyjnych.

Pamięci Jerzego Cieśli

Odszedł od nas
inspektor Jerzy Cieśla

 

Sekretarz Warmińsko-Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego
Prezes Klubu Strzeleckiego ,,Garda” w  Ostródzie
Honorowy Członek Sekcji Strzeleckiej ,,Sokół” w Rynie Zasłużony dla Strzelectwa Sportowego w Gminie Ryn.

 

Kolega Jerzy Cieśla od początku pomagał nam

w organizacji naszej  Sekcji  i  wznowieniu działania strzelnicy sportowej w Rynie.

Był wielkim mentorem i przyjacielem naszego klubu. Swoją  wiedzą i serdecznością wspierał wiele związków strzeleckich w regionie i kraju.

 

Żegnamy naszego  wielkiego Przyjaciela.

Panie Jerzy – będzie nam Pana bardzo brakowało.

 

Cześć Twojej Pamięci

 

                 -Zarząd Sekcji Strzeleckiej ,,Sokół” w Rynie

 

 

Wyniki

 

Klasyfikacja – dwubój karabin 22 lr, karabin 7,62×39 do tarczy 50 m postawa leżąc
miejsce Zawodnicy 22 lr 50m AK 50m SUMA
1 Krzysztof Sekściński 95,2 95,2 190,4
2 Jerzy Dziokan 93,1 96,1 189,2
3 Grzegorz Sawicz 98,3 90,1 188,4
4 Waldemar Büttner 97,1 90 187,1
5 Wojciech Dziokan 93 93,2 186,2
6 Marcin Mazur 94,1 92,1 186,2
7 Michał Wyrozębski 89,2 96,1 185,3
8 Tomasz Wyszomirski 94,2 89 183,2
9 Grzegorz Niezbecki 94 89,2 183,2
10 Marcin Lenkiewicz 98,4 84 182,4
11 Bruno Niezbecki 95,2 87 182,2
12 Jerzy Maruchacz 87 95,1 182,1
13 Katarzyna Cantop 93,4 87,1 180,5
14 Michał Kamiński 88 88 176
15 Andrzej Korkusz 86 84,1 170,1
16 Henryk Lachowicz 77,1 92,1 169,2
17 Bronisław Sulej 93,1 73 166,1
18 Diter Cantop 78 87 165
19 Krzysztof Przeorek 84 76 160

 

 

 

ZAWODY KLUBOWE 09 lipca 2017

KOMUNIKAT O ZAWODACH                                                                                                              Zarząd Sekcji Strzeleckiej  ,,SOKÓŁ” informuje,

że dnia 09.lipca 2017r o godz. 10.00 przeprowadzone

zostaną zawody strzeleckie dla Członków i Kandydatów naszego klubu.

Zawody traktujemy również jako spotkanie integracyjne  członków ,,Sokoła”( POZNANIE NOWYCH KOLEGÓW)

 

Planujemy dwie konkurencje karabinowe:

 

  1. Karabinek sportowy kal. 22/5,6 mm odległość 50m
  2. Karabin sportowy AK-47 odległość 50m

Strzelamy z pozycji leżącej.                                                                                                 W każdej konkurencji 3 strzały próbne

plus 10 ocenianych. Klasyfikacja generalna.

Dopuszcza się  w zawodach własną broń  zawodników.

 

Osoby funkcyjne:

Kierownik  Zawodów: Mirosław Kowalski

Sędzia Główny : Jacek Basiński

Kierownik Biura Obliczeń: Waldemar Büttner

Biuro Obliczeń: Grzegorz Niezbecki,

Kierownik Strzelań: Grzegorz Sawicz

Sędziowie konkurencji: Marcin Mazur, Krzysztof Czarniecki,

Prowadzący strzelanie:  Jerzy Maruchach, Krzysztof Przeorek,

Piotr Dziokan, Marcin Lenkiewicz

Sędziowie techniczni: Bolesław Bagiński, Krzysztof Sekściński

 

Zabezpieczenie medyczne: Krzysztof Przeorek rat.med.

Tomasz Dziokan  rat. med.

Kurs dla prowadzącego strzelanie

Kurs na prowadzącego strzelanie PZSS  odbędzie się w dniach:

14 lipca – część teoretyczna

15 lipca – część praktyczna (podczas zawodów KS SOKÓŁ  na strzelnicy W Rynie).

Godziny zostaną podane w późniejszym terminie.

 

 

Potrzebne dokumenty:

– patent strzelecki PZSS (skan)

– licencja Strzelecka PZSS (skan)
– imię i nazwisko
– data i miejsce urodzenia
– pesel
– adres zameldowania z kodem pocztowym

– dowód osobisty skan

Opłaty

–  350 zł wplata do skarbnika KS SOKÓŁ

–  50zł legitymacja na konto PZSS

Rachunek bieżący PZSS: 60 1060 0076 0000 3200 0136 9459
Bank BPH SA o/Warszawa. Potwierdzenie wpłaty z resztą dokumentów do skarbnika.

Dokumenty dostarczyć do dnia 1 lipca do Skarbnika KS SOKÓŁ.

WYNIKI – IX Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ryn

 

KLUB STRZELECKI „GARDA” w Ostródzie,     SEKCJA STRZELECKA ,,SOKÓŁ„ w Rynie

 

IX  OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE

O PUCHARY BURMISTRZA

MIASTA i GMINY  RYN

 

WYNIKI

Klasyfikacja drużynowa
trójbój – karabin 22lr do tarczy 50m postawa leżąc, karabin 22lr do biathlonek 50m postawa leżąc, karabin 7,62×39 do tarczy 50m postawa leżąc
miejsce Drużyna Zawodnicy 22 lr 50m biathlonki 7,62×39

50m

Suma indywidualnie Suma drużyny
1  GARDA Anna Dzieża 94 20 95 209 635,11
Damian Gaik 92 25 94 211
Grzegorz Sawicz 92,03 25 98,08 215,11
2  HETMAN Krzysztof Czarniecki 95 25 100 220 631
Tadeusz Kwiatkowski 96 15 92 203
Paweł Sadłowski 91 20 97 208
3 Zakład Gastronomiczno Hotelarski DZIOKAN Wojciech Dziokan 97 15 98 210 610
Krzysztof Kozłowski 95 25 97 217
Kamil Kozłowski 92 0 91 183
4  Gmina Ryn Krzysztof Cybul 87 5 96 188 608,4
Marcin Stackiewicz 92,04 15 100,10 207,14
Andrzej Żmijewski 95 20 98 213
5 Chłopaki z Kentaki Michał Wyrozębski 90 10 95 195 599
Michał Kamiński 89 10 86 185
Marcin Mazur 99 25 95 219
6 I Liceum Ogólnokształcące Katarzyna Nasierowska 82 0 93 175 581
Damian Borowy 89 5 98 192
Bruno Niezbecki 95 25 94 214
7 Posterunek Policji w Rynie Wojciech Sadkowski 86 15 98 199 576,10
Paweł Budka 80 5 77 162
Michał Kwiatkowski 97,07 25 93,03 215,10
8 Ratownictwo Medyczne Olecko Tomasz Dziokan 84 20 99 203 564
Paweł Domel 93 15 96 204
Daniel Żybura 75 0 82 157
9  KBK Krzysztof Przeorek 79 20 94 193 570
Bolesław Bagiński 92 10 92 194
Krzysztof Sekściński 81 5 97 183
10 Grupa Żeglarska  OSW  ,,Zofiówka” w Rynie Marek Lenczewski 90 15 91 196 521
Dorota Lenczewska 89 20 94 203
Wojciech Winiarz 17 5 90 112
11 Związek Strzelecki STRZELEC OSW Jednostka strzelecka 1037 Gołdap Eliza Mrzilek-Święcka 71 0 95 166 518
Artur Święcki 87 20 92 199
Piotr Kuniszczyk 85 0 68 153
12 Spółdzielnia Inwalidów Pokój Łukasz Cieślik 54 0 83 137 516,11
Wojciech Kłos 66 15 91 172
Andrzej Kochański 96,05 15 96,06 207,11
13 Zespół Szkolno Przedszkolny w Rynie Igor Kochański 86 5 89 180 421
Marcel Jankowski 74 74 15 95
Bartosz Mścichowski 57 5 84 146

 

Klasyfikacja indywidualna
trójbój – karabin 22lr do tarczy 50 m postawa leżąc, karabin 22 lr do biathlonek 50 m postawa leżąc,
karabin 7,62×39 do tarczy 50 m postawa leżąc

 

miejsce Zawodnicy 22 lr 50m biathlonki 7,62×39 50m Suma indywidualnie
1 Krzysztof Czarniecki 95 25 100 220
2 Marcin Mazur 99 25 95 219
3 Krzysztof Kozłowski 95 25 97 217
4 Grzegorz Sawicz 92,03 25 98,08 215,11
5 Michał Kwiatkowski 97,07 25 93,03 215,1
6 Bruno Niezbecki 95 25 94 214
7 Andrzej Żmijewski 95 20 98 213
8 Damian Gaik 92 25 94 211
9 Wojciech Dziokan 97 15 98 210
10 Anna Dzieża 94 20 95 209
11 Paweł Sadłowski 91 20 97 208
12 Marcin Stackiewicz 92,04 15 100,1 207,14
13 Andrzej Kochański 96,05 15 96,06 207,11
14 Paweł Domel 93 15 96 204
15 Dorota Lenczewska 89 20 94 203
16 Tomasz Dziokan 84 20 99 203
17 Tadeusz Kwiatkowski 96 15 92 203
18 Wojciech Sadkowski 86 15 98 199
19 Artur Święcki 87 20 92 199
20 Marek Lenczewski 90 15 91 196
21 Michał Wyrozębski 90 10 95 195
22 Bolesław Bagiński 92 10 92 194
23 Krzysztof Przeorek 79 20 94 193
24 Damian Borowy 89 5 98 192
25 Krzysztof Cybul 87 5 96 188
26 Michał Kamiński 89 10 86 185
27 Krzysztof Sekściński 81 5 97 183
28 Kamil Kozłowski 92 0 91 183
29 Igor Kochański 86 5 89 180
30 Katarzyna Nasierowska 82 0 93 175
31 Wojciech Kłos 66 15 91 172
32 Eliza Mrzilek-Święcka 71 0 95 166
33 Marcel Jankowski 74 74 15 163
34 Paweł Budka 80 5 77 162
35 Daniel Żybura 75 0 82 157
36 Piotr Kuniszczyk 85 0 68 153
37 Bartosz Mścichowski 57 5 84 146
38 Łukasz Cieślik 54 0 83 137
39 Wojciech Winiarz 17 15 90 122

 

Sokole oko – karabin 7,62×39 do tarczy 50m postawa stojąc

 

miejsce Zawodnicy karabin 7,62×39 50m
1 Marcin Mazur 10
2 Michal Kwiatkowski 9
3 Tomasz Dziokan 9
4 Andrzej Żmijewski 9
5 Jerzy Dziokan 8
6 Krzysztof Kozłowski 8
7 Damian Gaik 8
8 Dorota Lenczewska 8
9 Eliza Mrzilek-Święcka 8
10 Artur Święcki 7
11 Michał Kamiński 7
12 Michał Wyrozębski 7
13 Krzysztof Sekściński 7
14 Anna Dzieża 6
15 Wojciech Kłos 5
16 Marcin Stackiewicz 5
17 Marcel Jankowski 5
18 Paweł Sadłowski 4
19 Bolesław Bagiński 4
20 Marek Lenczewski 3
21 Kamil Kozłowski 1
22 Andrzej Kochański 0
23 Wojciech Dziokan 0
24 Jerzy Stackiewicz 0
25 Krzysztof Przeorek 0
26 Piotr Dziokan 0

Sędzia główny

Jacek Basiński s. kl. II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LISTA ZGŁOSZONYCH ZAWODNIKÓW IX Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ryn

Lista zgłoszonych zawodników na IX Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ryn

lp Drużyna Zawodnicy Opiekun (zawodnicy niepełnoletni)
1 Grupa Żeglarska  OSW  ,,Zofiówka” w Rynie Marek Lenczewski Mirosław Kowalski
Dorota Lenczewska
Wojciech Winiarz
2  KBK  Krzysztof Przeorek
 Bolesław Bagiński
 Krzysztof Sekściński
3  Ratownictwo Medyczne Olecko  Tomasz Dziokan
 Paweł Domel
 Daniel Żybura
4  Gmina Ryn  Krzysztof Cybul
 Marcin Stackiewicz
 Andrzej Żmijewski
5 Spółdzielnia Inwalidów Pokój

w Rynie

 Łukasz Cieślik
 Wojciech Kłos
 Andrzej Kochański
6 I Liceum Ogólnokształcące

w Giżycku

 Katarzyna Nasierowska
 Damian Borowy
 Bruno Niezbecki
7  GARDA  Anna Dzieża
 Damian Gaik
 Dariusz Smosarski
8 Posterunek Policji w Rynie  Wojciech Sadkowski
 Paweł Budka
 Waldemar Büttner
9  HETMAN  Krzysztof Czarniecki
 Tadeusz Kwiatkowski
 Damian Szulczewski
10 Związek Strzelecki STRZELEC OSW Jednostka strzelecka 1037 Gołdap  Eliza Mrzilek-Święcka
 Artur Święcki
 Piotr Kuniszczyk
11 Chłopaki z Kentaki  Michał Wyrozębski
 Michał Kamiński
 Marcin Mazur
12 Zakład Gastronomiczno Hotelarski DZIOKAN  Wojciech Dziokan
 Krzysztof Kozłowski
 Kamil Kozłowski
13 Zespół Szkolno Przedszkolny w Rynie  Igor Kochański  Andrzej Kochański
 Marcel Jankowski
 Bartosz Mścichowski
14
15
16
17
18
19
20
21

 

ZAWIADOMIENIE O IX OTWARTYCH ZAWODACH STRZELECKICH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN

ZAWIADOMIENIE O ZAWODACH

 

BURMISTRZ MIASTA I GMINY RYN

KLUB STRZELECKI „GARDA” w Ostródzie

SEKCJA STRZELECKA ,,SOKÓŁ„ w Rynie

 

ZAPRASZAJĄ

 na

IX  OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE

O PUCHARY BURMISTRZA

MIASTA i GMINY  RYN


  1. Cel turnieju: popularyzacja strzelectwa sportowego i rekreacyjnego, popularyzacja aktywnych form spędzania wolnego czasu, uczczenie rocznicy Konstytucji 3 Maja, spotkanie towarzyskie miłośników strzelectwa.

 

  1. Organizator:   Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Klub Strzelecki „GARDA” w Ostródzie, Sekcja Strzelecka ,,SOKÓŁ” w Rynie.

 

  1. Uczestnicy: trzyosobowe drużyny strzeleckie. W przypadku startu zawodników niepełnoletnich wymagana jest obecność pełnoletniego opiekuna – rodzica, opiekuna prawnego lub pełnoletniej osoby dysponującej odpowiednim upoważnieniem od rodziców lub prawnych opiekunów zawodnika.

 

  1. Termin i miejsce turnieju: 03.05 .2017r godz. 10.00   Strzelnica Sportowa ,, SOKÓŁ”         m. Canki k. Rynu (miedzy miejscowością Canki, a Rynem, zjazd w lesie z drogi – zaznaczony będzie  wiszącą żółtą taśmą). Po  zjeździe z szosy ok. 1 km do strzelnicy  ,,Sokół.” (oznaczenie żółtą taśmą).

 

  1. Rejestracja trzyosobowych drużyn do dnia 02 maja 2017 na adres e-mailowy biuro@kssokol.pl oraz 03 maja do godziny 9.30 osobiście na strzelnicy.

(nazwa drużyny, imiona, nazwiska i daty urodzenia zawodników, imię i nazwisko opiekuna w przypadku zawodników niepełnoletnich)

 

ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ PRAWO DO OGRANICZENIA ILOŚCI UCZESTNIKÓW DO 20 DRUŻYN – decyduje kolejność zgłoszeń.

 

  1. Konkurencje

 

I -strzelanie precyzyjne z karabinka kbks do tarczy na 50 metrów – 3 strzały próbne plus 10 ocenianych – postawa leżąca – startuje jednocześnie 4 zawodników.

II – strzelanie z karabinka kbks na 50 m do klapek metalowych (biathlonek).

Po 5 strzałów –  czas strzelania ograniczony do 3 minut – postawa leżąca.

Startuje jednocześnie 2 zawodników.

III -strzelanie precyzyjne z karabinu centralnego zapłonu AK47 (Kałach) do tarczy na 50 metrów – 3 strzały próbne plus 10 ocenianych – postawa leżąca – startuje jednocześnie 4 zawodników.

 

W trakcie zawodów prowadzona będzie klasyfikacja zespołowa i  odrębna indywidualna.

 

  1. Konkurencja dodatkowa: ,, SOKOLE OKO” karabin sportowy kal. 7,62

 

  1. Broń i amunicję zabezpiecza organizator zawodów.

 

  1. Nagrody.

 

Startujący w zawodach zawodnicy będą oceniani drużynowo i indywidualnie:

  1. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej nagrodzone zostanie pucharem i medalami dla członków drużyny ufundowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Ryn.
  2. Miejsca II i III w klasyfikacji drużynowej nagrodzone zostaną medalami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta i Gminy Ryn.
  3. Pierwsze trzy miejsca w prowadzonej odrębnie klasyfikacji indywidualnej nagrodzone zostaną medalami Burmistrza Miasta i Gminy Ryn.

 

 

 

Opłata startowa  za 3 osoby 120 zł  (w tym opłata za amunicję i posiłek) na miejscu.

 

Kierownik zawodów: Grzegorz Niezbecki  s. kl. III

Sędzia Główny Zawodów: Jacek Basiński s. kl.II

Kierownik Biura Obliczeń: Waldemar Büttner s. kl. II,

Konsultant zawodów z ramienia: Ewa Büttner

Zabezpieczenie medyczne:

Zespół ratowników medycznych

– Izabela Gorlo

Tomasz Dziokan

Marcin Mielniczek,

Obsada sędziowska:

– Krzysztof Czarniecki s. kl. III

– Jerzy Dziokan s. kl III

– Mirosław Kowalski s. kl. III

– Jerzy Maruchacz s. kl. III

– Marcin Mazur s. kl. III

– Grzegorz Sawicz s. kl .III

Sędziowie techniczni:

– Bolesław Bagiński

– Piotr Dziokan

– Wojciech Dziokan

– Krzysztof Przeorek

– Paweł Sadłowski

– Krzysztof Sekściński

– Michał Wyrozębski

 

 

Przepisy bezpieczeństwa zawarto w regulaminie stanowiącym załącznik do niniejszego zawiadomienia oraz zostaną one omówione przed zawodami.

 W przerwie zawodów spotkanie koleżeńskie przy grochówce, herbacie i kawie.                          

                                                                               

                                                                            ORGANIZATOR

 REGULAMIN IX Otwartych Zawodów Strzeleckich o Puchar Burmistrza Miasta I Gminy Ryn

Formularz rejestracyjny na IX OTWARTE ZAWODY STRZELECKI O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN