DZIEWIĄTE ZAWODY STRZELECKIE SAMORZĄDÓW O PUCHAR STAROSTY POWIATU GIŻYCKIEGO

 

STAROSTA POWIATU GIŻYCKIEGO

oraz

STOWARZYSZENIE SPORTOWE i REKREACYJNE

SEKCJA STRZELECKA ,, SOKÓŁ” w Rynie

zapraszają na

DZIEWIĄTE  ZAWODY STRZELECKIE SAMORZĄDÓW

O PUCHAR STAROSTY POWIATU GIŻYCKIEGO

 

  1. Cel turnieju: – popularyzacja strzelectwa sportowego i rekreacyjnego wśród przedstawicieli samorządów powiatu giżyckiego i sąsiednich.

 

  1. Organizator: Starosta Powiatu Giżyckiego i Sekcja Strzelecka „Sokół” w Rynie.

 

  1. Termin i miejsce turnieju: sobota 5.11.2016 r. godz. 10.00 strzelnica sportowa „SOKÓŁ” w Rynie (pomiędzy jeziorami Ołów i Orło – dojazd od Giżycka pierwszą drogą w prawo, w lesie za m. Canki, znak rozpoznawczy – żółta taśma).
  1. Konkurencje dla trzyosobowych reprezentacji:

I -strzelanie precyzyjne z karabinka kbks do tarczy na 50 metrów – 3 strzały

próbne plus 10 ocenianych.

II – strzelanie z karabinka kbks na 50 m z pozycji leżącej do klapek metalowych.

Po pięć strzałów –  czas strzelania ograniczony do  3 minut z jednego stanowiska.

Startuje jednocześnie 2 zawodników.

III – strzelanie precyzyjne z karabinu centralnego zapłonu AK-47, 7,62 x 39 („Kałasznikow”) 3 strzały próbne plus 10 ocenianych.

IV- „Sokole Oko” (indywidualnie) z karabinka 7,62.

Osoby funkcyjne:

– kierownik zawodów: Mirosław Kowalski, sędzia kl. III

– sędzia główny: Jacek  Basiński, sędzia kl. II

– przewodniczący komisji klasyfikacyjnej Jerzy Cieśla, sędzia kl. I

-Zabezpieczenie medyczne: lek. med. Jacek  Basiński

 

  1. Warunki bezpieczeństwa: warunki bezpieczeństwa zostaną omówione bezpośrednio przed strzelaniem zgodnie z Regulaminem Strzelnicy i Regulaminem Turnieju.
  2. Organizacja: Uczestnicy turnieju korzystają z broni i amunicji dostarczonej przez organizatora.
  3. Mirosław Kowalski tel. kom. 604 59 79 31; kajak66@poczta.onet.pl

 

  1. Opłata startowa: 150 zł od trzyosobowej reprezentacji.

 

  1. Termin zgłoszeń do 3.11.2016, godz. 15:00. W przypadku rezygnacji z zawodów po 3.11.2016 r. opłata startowa nie podlega zwrotowi.

 

  1. Wyposażenie: każdy uczestnik otrzyma okulary ochronne (mogą być okulary korekcyjne), ochraniacze słuchu.
  2. NAGRODY :

Startujący w zawodach zawodnicy będą oceniani drużynowo i indywidualnie.

Pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostaną pucharami ufundowanymi przez Starostę Powiatu Giżyckiego. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek oraz kawę i herbatę.

                                                                                 

DZIEWIĄTE ZAWODY STRZELECKIE SAMORZĄDÓW

O PUCHAR STAROSTY POWIATU GIŻYCKIEGO

 

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA

 

Proszę wypełnić drukowanymi literami i wysłać faksem 0 87 428 11 51

do 3 listopada 2016 r.

 

 

Niniejszym zgłaszam uczestnictwo niżej wymienionych osób

w

DZIEWIATYCH ZAWODACH STRZELECKICH SAMORZADÓW

O PUCHAR STAROSTY GIŻYCKIEGO

 

 

Imię i Nazwisko                                                                   Instytucja/telefon

 

 

  1. ……………………………………………………………………………………………………………………….

 

  1. ……………………………………………………………………………………………………………………….

 

  1. ……………………………………………………………………………………………………………………….

 

 

 

 

Kwotę wynikającą z kosztów odpłatności za uczestnictwo w zawodach w wys. 150,00 zł.

(słownie: sto pięćdziesiąt 00/100) zobowiązujemy się przesłać na rachunek: Stowarzyszenie Sportowe i Rekreacyjne w Rynie: MBS w Giżycku  o/ Ryn  65 9343 1015 13 06 16 81 2000 0010 „zawody strzeleckie”.

 

Upoważniamy Stowarzyszenie do wystawienia faktury bez podpisu odbiorcy.

 

Dane do faktury:

 

Nazwa instytucji: ………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Adres: ………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

NIP: …………………………………………………………………………………………………………………………..

 

 

 

Główny księgowy                                 Pieczęć                                 Dyrektor/ Kierownik

 

ix_-powiatowe-zawody-strzeleckie

Galeria III JZS o PNNG

III Jesienne Zawody Strzeleckie o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko

W dniu 23 października 2016r. na strzelnicy Sekcji Strzeleckiej  Sokół w Cankach odbyły się III Jesienne Zawody Strzeleckie o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko.
Zawody otworzyła Nadleśniczy Nadleśnictwa Giżycko – Pani Grażyna Czalej-Gawrycka.

imgp1523

Następnie zgromadzeni zawodnicy czyli strzelcy sportowi oraz leśnicy przystąpili do rywalizacji w następujących konkurencjach:
Karabin  kal 7,62×39

– 50 m do tarczy pozycja leżąca,

imgp1536

oraz pozycja stojąca

imgp1527
Zawodnicy oddawali strzały w olbrzymim skupieniu

imgp1540

imgp1541

Następnie przenieśliśmy się na oś 100m

imgp1562

imgp1568

A potem przyszedł czas na dystans 200m

imgp1579

W między czasie zawodnicy i kibice wymieniali uwagi,

imgp1571

A fotoreporterzy robili zdjęcia.

imgp1563

 

Z czego korzystały niektóre z zawodniczek pozując z AKMS (magazynek pusty, karabin zabezpieczony, a w ogóle to to była atrapa albo ASG).

imgp1586

Po konkurencjach z karabinem 7,62×39 przyszedł czas na strzelbę.
Na pierwszy ogień poszły rzutki. Marta Romotowska z Nadleśnictwa Giżycko nie dała im żadnych szans.

imgp1596

Kolega Waldek chciał być jeszcze lepszy i zamierzał rozstrzelać rzutki jeszcze w wyrzutni (te wszystkie łuski są jego).

imgp1603

Leśnicy bacznie obserwowali zmagania strzelców.

imgp1610

Kiedy pokonaliśmy rzutki przystąpiliśmy do strzelania do poperów.

imgp1612

Tradycyjnie każdy zawodnik ustawiał kolegom strącone przez siebie cele.

imgp1614

To idzie młodość.

Zadanie wykonane, strzelba złamana.  Najmłodszy nie wie jeszcze, że właśnie wygrał klasyfikację w konkurencjach karabinowych.

imgp1623

Po krótkiej przerwie technicznej w której podano kawę, herbatę i doskonały bigos, jak zwykle przygotowany przez Jerzego, Piotrka i Wojtka Dziokanów (jak zwykle w wersji oszczędnościowej – mało warzyw dużo mięsa) – przystąpiliśmy do konkurencji pistoletowych.
Popery pokonali wszyscy.

imgp1627

Gorsze wyniki był na raczy.

Po podliczeniu i zsumowaniu wyników dokonanych przez biuro obliczeń czyli Waldka (Büttnera s. kl II) i Grześka (Niezbeckiego s. kl III) – pretensje i protesty do nich
– Pani Nadleśniczy przystąpiła do wręczenia nagród.

imgp1630

I miejsce w konkurencjach karabinowych zajął Bruno Niezbecki.

imgp1646

Drugi był Marcin Mazur

imgp1656

Zaś trzeci Wojtek Dziokan

imgp1643

W konkurencjach pistoletowych zwyciężył Marcin Mazur, przed Jerzym Dziokanem, zaś trzecie miejsce gościnnie oddaliśmy Andrzejowi Samulowskiemu.

imgp1655

imgp1654

imgp1651

W klasyfikacji generalnej najwięcej punktów i Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko zdobył Marcin Mazur przed Jerzym Dziokanem i Grzegorzem Savage Sawiczem.

imgp1673

Już po rozdaniu nagród rozegrano konkurencję dodatkową – karabin 300m
Wygrał Jerzy Dziokan przed Grzegorzem Niezbeckim i Wojtkiem Dziokanem. Przy czym Wojtek zasłużył co najmniej na nagrodę specjalną i tytuł Nocnego Snajpera bowiem o ile inni zawodnicy strzelali w zapadającym zmierzchu to Wojtek strzelał praktycznie w ciemnościach wobec czego jego wynik nabiera zupełnie innej wartości.
Za przygotowanie oraz sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów wszystkim członkom sekcji bardzo dziękujemy.

Zarząd

 

Szczególne podziękowania przekazujemy oczywiście Lasom Państwowym oraz Pani Nadleśniczy Grażynie Czalej-Gawryckiej

imgp1684

 

Więcej zdjęć w galerii

Wyniki III Zawodów o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko

III Zawody o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko

Wyniki – konkurencje karabinowe – karabin cz kal. 7,62 tarcza 50m, 100m, 200m, strzelba do rzutków, strzelba do poperów

 

karabin 50m karabin 100m Karabin 200m strzelba – rzutki strzelba popery razem konkurencje karabinowe
1 Bruno Niezbecki 80 73 49 5 10 217
2 Marcin Mazur 84 65 41 10 10 210
3 Wojciech Dziokan 88 51 49 10 10 208
4 Grzegorz Niezbecki 87 69 28 5 10 199
5 Piotr Dziokan 90 70 16 10 10 196
6 Grzegorz Sawicz 83 68 30 5 10 196
7 Marcin Lenkiewicz 75 65 39 5 10 194
8 Jerzy Dziokan 86 73 10 5 10 184
9 Mirosław Kowalski 73 58 12 15 10 168
10 Andrzej Samulowski 85 40 16 10 10 161
11 Bronisław Ślęzak 54 73 23 5 5 160
12 Krzysztof Przeorek 77 28 29 5 10 149
13 Waldemar Büttner 70 60 2 5 10 147
14 Krzysztof Czarniecki 66 41 21 5 5 138
15 Mariusz Sadłowski 59 48 7 10 10 134
16 Marta Romatowska 56 44 11 10 10 131
17 Krzysztof Kozłowski 81 21 15 5 5 127
18 Krzysztof Sekściński 58 25 23 5 10 121
19 Piotr Gawrycki 52 25 28 5 10 120
20 Jacek Basiński 52 17 9 5 10 93
21 Sławomir Kowalczyk 21 9 5 5 10 50

 

III Zawody o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko

Wyniki konkurencje pistoletowe – pistolet cz kal. 9 tor dynamiczny, tarcza 25 m

 

pistolet tor dynamiczny pistolet tarcza 25 m razem konkurencje pistoletowe
1 Marcin Mazur 50 96 146
2 Jerzy Dziokan 50 88 138
3 Andrzej Samulowski 50 77 127
4 Grzegorz Sawicz 50 61 111
5 Marcin Lenkiewicz 50 52 102
6 Bronisław Ślęzak 50 51 101
7 Piotr Dziokan 50 46 96
8 Waldemar Büttner 50 23 73
9 Krzysztof Sekściński 50 23 73
10 Wojciech Dziokan 50 20 70
11 Grzegorz Niezbecki 50 19 69
12 Jacek Basiński 50 13 63
13 Krzysztof Przeorek 50 12 62
14 Piotr Gawrycki 50 11 61
15 Bruno Niezbecki 50 10 60
16 Mirosław Kowalski 50 10 60
17 Mariusz Sadłowski 50 10 60
18 Marta Romatowska 50 10 60
19 Sławomir Kowalczyk 50 9 59
20 Krzysztof Czarniecki 50 8 58
21 Krzysztof Kozłowski 50 8 58

III Zawody o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko

Wyniki klasyfikacji generalnej

 

Konkurencje karabinowe Konkurencje

Pistoletowe

Klasyfikacja generalna
1 Marcin Mazur 210 146 356
2 Jerzy Dziokan 184 138 322
3 Grzegorz Sawicz 196 111 307
4 Marcin Lenkiewicz 194 102 296
5 Piotr Dziokan 196 96 292
6 Andrzej Samulowski 161 127 288
7 Wojciech Dziokan 208 70 278
8 Bruno Niezbecki 217 60 277
9 Grzegorz Niezbecki 199 69 268
10 Bronisław Ślęzak 160 101 261
11 Mirosław Kowalski 168 60 228
12 Waldemar Büttner 147 73 220
13 Krzysztof Przeorek 149 62 211
14 Krzysztof Czarniecki 138 58 196
15 Mariusz Sadłowski 134 60 194
16 Krzysztof Sekściński 121 73 194
17 Marta Romatowska 131 60 191
18 Krzysztof Kozłowski 127 58 185
19 Piotr Gawrycki 120 61 181
20 Jacek Basiński 93 63 156
21 Sławomir Kowalczyk 50 59 109

 

 

III Zawody o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko

Wyniki konkurencji dodatkowej – karabin 300m

 

Jerzy Dziokan 92
Grzegorz Niezbecki 91
Wojciech Dziokan 85/2
Piotr Dziokan 85
Bruno Niezbecki 78
Andrzej Samulowski 45
Bronisław Ślęzak 42
Marcin Lenkiewicz 38
Marcin Mazur 21
Waldemar Büttner 12
 

 

 

Sędzia główny Mirosław Kowalski s. kl III

 

Biuro obliczeń

Waldemar Büttner s. kl II

Grzegorz Niezbecki s. kl. III

 

 

III JESIENNE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR NADLEŚNICZEGO NADLEŚNICTWA GIŻYCKO

 

ZAWIADOMIENIE O ZAWODACH

 

23 października ( niedziela) 2016r.  o godz. 10.00

Nadleśnictwo Giżycko oraz Sekcja Strzelecka SOKÓŁ

organizują

 

III JESIENNE ZAWODY STRZELECKIE

O PUCHAR NADLEŚNICZEGO NADLEŚNICTWA GIŻYCKO

 

KONKURENCJE:

K A R A B I N

  1. AK-47 kal. 7,62 i pochodne, otwarte przyrządy celownicze

(broń własna lub klubowa).

 50m – 8 strz.( w tym 3 próbne) poz. leżąc,  5 strz. poz. stojąc

100m – poz. leżąc- 10 strzałów

200m  – poz. leżąc – 10 strzałów

 

PUNKTACJA: ŁĄCZNA SUMA PUNKTÓW ZA WSZYSTKIE KONKURENCJE KARABINOWE

 

Kierownik konkurencji kol. Grzegorz Sawicz s. kl.III,  inst. strzel.

————————–

P I S T O L E T

  1. Pistolet centralnego zapłonu kal. 9mm (broń własna lub klubowa).

– tor dynamiczny , tarcza (max. 15 strzałów) – jeden magazynek.

 

PUNKTACJA : SUMA PUNKTÓW ZA POPERY I TARCZĘ

 

Kierownik konkurencji kol. Jerzy Dziokan s. kl.III

 

  1. KONKURENCJA: NIESPODZIANKA!

 

  1. KONKURENCJA DODATKOWA (nie wliczana do klasyfikacji generalnej) 300 m w kategorii OPEN dowolna broń oraz dowolne przyrządy celownicze.

 

Kierownik Biura Obliczeń: Waldemar Büttner s. kl. II,

 

UWAGA: konkurencje mogą ulec drobnej modyfikacji. Organizatorzy nie zapewniają broni zawodnikom.

 

Nagrody:

 

Nagroda Główna za zwycięstwo w klasyfikacji łącznej – Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko,

Za miejsca II i III medale.

 

Za miejsca I-III w konkurencjach karabinowych tj. AK-47 oraz NIESPODZIANKA (łącznie) medale.

 

Zwycięzca konkurencji dodatkowej otrzyma medal.

 

Za miejsca I-III w konkurencji Pistolet Centralnego Zapłonu medale.

 

Zawodnicy którzy zajęli miejsca od 4 – 6 otrzymają dyplomy.

 

 

           Informacje:  Sekretarz  SS ,,Sokół ”w Rynie

                Mirosław Kowalski

                        Tel. 604 597 931    e mail: kajak66@poczta.onet.pl